В днешния първи мач от тридневния турнир в памет на Иван Андреев отборът на Балкан спечели срещу Академик Бултекс 99 със 73-52. Момчетата от Пловдив взеха първата четвъртина с 13-11, във втората другата петица на Балкан обърна резултата в своя полза. През второто полувреме възпитаниците на треньорката Виктория Маринова бяха по-добри и победиха с разлика.

Втората среща на Балкан от днешния първи ден е тази вечер от 19.00 ч в старата зала "Георги Христов". Негов съперник ще бъде македонският МЗТ Скопие. Преди нея в същата зала от 17.00 ч. играят Академик Бултекс 99 и сръбският Крис Крос от Панчево. А последната среща е тази вечер в Арена Ботевград, когато от 20.30 ч. ще се срещнат ЦСКА Москва и другия сръбски тим Актавис Академия от Лесковац.