Във втората си среща от започналия днес турнир "Иван Андреев" момчетата на Балкан спечелиха втора победа. В зала "Георги Христов" те надделяха над изключително сериозния си съперник - македонския МЗТ Скопие, със 74-59.

Възпитаниците на треньорката Виктория Маринова имаха затруднения през първите две части. След първата отстъпваха с 1 точка,  при вторите петици гостите от Скопие направиха двуцифрен актив до средата на втората четвъртина. След почивката отборът на Балкан заигра доста по-добре и спечели със 74-59. Ще припомним, че в първия си мач днес в Арена Ботевград малките балканци победиха Академик Бултекс 99.

В другите мачове от днес Академик Бултекс 99 победи сръбския Крис Крос от Панчево със 78-67, а МЗТ Скопие се наложи над другия тим от Сърбия - Актавис Академия. В момента в последната среща играят пристигналият днес следобед тим на ЦСКА Москва и Актавис Академия.

Утре Балкан също ще изиграе две срещи. От 11.45 ч. в Арена Ботевград първият им съперник ще бъде Крис Крос Панчево. А вечерта, също в новата зала, ще срещне другия тим от Сърбия Актавис Академия.

От 10.00 ч. е мачът ЦСКА Москва - МЗТ Скопие, от 13.30 Академик Бултекс 99 - Актавис Академия, от 15.15 Крис Крос - МЗТ Скопие, от 17.00 Академик Бултекс 99 - ЦСКА Москва.