В последния от втория ден мач на турнира "Иван Андреев" отборът на Балкан постигна четвъртата си победа. Тази вечер воденият от Виктория Маринова тим на домакините се наложи над Актавис Академия от Лесковац с 55-41 /12-10, 14-8, 12-20, 17-3/.

Срещата премина през перипетии за домакините. След като на полувремето водеха с 26-18, в третата част допуснаха обрат. В самото начало на последната четвъртина гостите поведоха с 39-38, но до края на мача успяха да вкарат само един кош, Балкан направи  серия от 14-0 спечели и четвъртия си двубой.

В другите срещи от следобедната програма: ЦСКА Москва - Академик Бултекс 99 72-63, Актавис Академия - Академик Бултекс 99 50-56.

Преди  утрешния последен ден на турнира единствен Балкан е с 4 победи. С по 3 и  1 загуба са МЗТ Скопие и ЦСКА Москва. Програмата за съботните срещи в Арена Ботевград е: 9.00 Крис Крос Панчево - ЦСКА Москва, 10.45 Академик Бултекс 99 - МЗТ Скопие, 12.30 Актавис Академия Лесковац - Крис Крос Панчево и 14.15 ЦСКА Москва - Балкан.