Отборът на Балкан - момчета до 13 години, спечели международния турнир  "Иван Андреев". В последния мач от  тридневната надпревара възпитаниците на треньорката Виктория Маринова победиха ЦСКА Москва  със 77-69 /21-17, 22-19, 12-19, 22-14/ и завърши без загуба в петте си срещи.

Още в първата част те натрупаха двуцифрен аванс, който до края й бе намален до 4, а след втората водеха със 7 - 43-36. Но след средата на третата четвъртина младите московчани обърнаха развоя на срещата, като излязоха напред. Това обаче бе за кратко и третият период завърши при равенство 55-55. В последните десет минути по-настойчиви бяха домакините и спечелиха със 77-62.

Другите мачове от днешния последен ден на турнира "Иван Андреев": ЦСКА Москва - Крис Крос Панчево 66-62, Академик Бултекс 99 - МЗТ Скопие 61-56, Крис Крос - Актавис Академия Лесковац 59-53.

За всички участващи 6 отбора ползата от турнира бе голяма. Немалка част от треньорите обаче изразиха неудовлетворение от нивото на съдийството по време на надпреварата.

За най-добър играч на турнира бе определен Мартин Маринов от Балкан.

По покана на кмета на Ботевград Иван Гавалюгов да наблюдават турнира бяха дошли представители на баскетболния камп на Милош Теодосич Тео 4, които го рекламираха сред участниците.