Отборът на Берое взе Купата на България за първи път в своята история. Тази вечер във финала за трофея в пловдивската зала Колодрума тимът от Стара Загора победи Лукойл Академик със 78-61. Берое направи това по категоричен начин, като особено през второто полувреме просто разлепи своя съперник. Отборът от Правец остава без Купата за четвърти пореден сезон.

Любопитното е, че в  началото на финалния мач агитките на Берое и Балкан скандираха заедно "Купата в зелено". А един привърженик на Балкан спечели бас с фен от Правец. Облогът, сключен дни преди началото на финалния турнир бе, че носител на трофея ще стане отбор, чийто треньор е с гола глава, но това няма да е Тони Дечев.

Победителите получиха 14-килограмовата купа и златните медали от министъра на спорта проф. Даниела Дашева. Преди тази среща близката до баскетбола специалистка окичи с бронзовите медали и играчите и треньорите на Балкан.