В днешното си гостуване на втория отбор на Берое девойките на Балкан отово изпуснаха прекрасни възможности за успех. Те отстъпиха на домакините след петминутно продължение с 91-85, след като на два пъти - в края на редовното време и в допълнителните пет минути, не можаха да удържат аванс от 5 точки.

Първото полувреме бе за домакините, които взеха първата част с 26-18, а след втората авансът им бе 10 точки - 45-35. В третия период момичетата на Балкан намалиха изоставането си до 3 точки - 59-56. А три минути след началото на четвъртия изравниха, след което обърнаха развоя на резултата. Преднината им стигна до 6 точки при 68-74 три минути и половина до края, а в 38-та водеха с 5 - 71-76. Позволиха обаче да се стигне до равенство, а в последната си стрелба Николета Христова не успя да вкара.

Началото на допълнителните пет минути отново бе за Балкан, който на два пъти тигаше до разлика от 5 точки - при 76-81 и 78-83. Две минути преди края обаче домакините изравниха 83-83, а след това момичетата на Балкан вкараха само 2 точки срещу 8 на съперничките.