В днешния междинен 22 кръг на Югозападната трета лига отборът на Балкан претърпя загуба при гостуването си на Миньор Перник д 2-0. Домакините откриха в 26-та минута, като остана голямо съмнение за игра с ръка на техния нападател. Преди това Цветелин Цаковски от Балкан улучи напречната греда, а в първите 15 минути бяха вдигнати 3 жълти картона на играчи на Миньор. Второто попадение на чуковете във вратата на Балкан падна в самото начало на второто полувреме.

С тази загуба Балкан остана с незавидния актив от 23 точки и заема 13-то място. След него с по 22 са Велбъжд и Свобода Пещера.

Всички резултати от днешния 22 кръг: Пирин ГД - Рилски спортист 2-2, Септември Симитли - Вихрен 2-0, Пирин Разлог - Велбъжд 2-0, Беласица - Свобода Пещера 1-1, Ботев Ихтиман - Чепинец 0-3, Чавдар Етрополе - Струмска слава 1-3, Германея - Марек 1-2, Хебър - Сливнишки герой 3-0.

Тази събота няма да има кръг на Югозападната трета лига. Следващият мач на Балкан е другата събота - 1 април, когато е домакин на Хебър Пазарджик.