В днешния последен мач от 25 кръг на НБЛ Балкан спечели като домакин срещу Ямбол със 78-69. Това бе трети успех на зелените в серията от четири поредни домакинства, последното е следващата седмица със Спартак Плевен.

В първата четвъртина домакините не играха добре и Ямбол я спечели с 19-18. Вторият период също бе мъчителен за Балкан, но в крайна сметка успя да се оттегли на почивка с 3 точки аванс - 41-38.

С доста по-различна игра в средата на третата част разликата за първи път стана двуцифрена - 49-38. В този период с добра защита играчите на Балкан спряха четири поредни нападения на гостите поради изтичане на разрешените за атака 24 секунди. Точно обратното се получи в последните минути на четвъртината, когато ямболци смъкнаха изоставането си отново до 3 точки - 59-56. Гостите изравниха и дори излязоха напред с 3 в началото на последния период, а в 35-та минута резултатът бе 63-63.  След този момент домакините бяха по-концентрирани, в 38-та минута поведоха със 7 - 74-67, и успяха да спечелят мача.

Победителите имаха малко по-добра стрелба - 48% срещу 44 на Ямбол, леко предимство имаха и в борбите - 33 на 29, а най-изразено бе преимуществото им при асистенциите - 22 спрямо 11.

Осем от тези завършващи подавания бяха на Станимир Маринов, който реализира и 20 точки. Най-много - 22, има Михайло Секулович, като направи и дабъл-дабъл с 15-те си овладени борби. С 14 точки е Травис Даниълс, с 10 - Амин Хот, с 8 завърши Душан Цветкович.

За Ямбол силен мач изигра Стоян Петков с 21 точки, 16 има Николай Върбанов, Цветослав Острев добави 8.

Другите резултати от кръга: Лукойл Академик - Берое 94-79, Черно море Тича - Левски 2014 84-80, Академик Бултекс 99 - Спартак Плевен 97-96.

Всички срещи от предстоящия 26 кръг са в петък, 14 април. Те са: Балкан - Спартак, Академик Бултекс 99 - Берое, Лукойл Академик - Рилски спортист и Черно море Тича - Ямбол.