В днешния предпоследен кръг от редовния сезон на НБЛ Балкан спечели срещу Спартак Плевен с 95-71, след като показа коренно различни лица до почивката и след нея. Това бе четвъртият успех на зеленобелите в четирите им поредни домакинства, както и първа победа срещу Спартак този сезон.

Въпреки че играха без контузените Груев и Савич, баскетболистите на Спартак създадоха много проблеми на Балкан. Особено през първите две части, когато на полувремето резултатът бе равен - 39-39, а до 24-та минута дори водеха с 8 точки - 40-48. След този момент обаче домакините направиха много силна серия от 14-0 и обърнаха резултата, а в края на третия период вече имаха двуцифрен аванс - 64-53. В четвъртата част късата скамейка на плевенчани даде своето отражение, особено с напускането за 5 нарушения на Маринчешки. Балканци продължиха да увеличават преднината си, в 35-та минута тя вече бе 20 точки - 86-66, и победиха с 95-71.

След първите две части стрелбата на Балкан от тройката бе трагична - нито един сполучлив опит от общо 11, докато Спартак вкара повече от половината от стрелбите си зад дъгата - 13-6.  През второто полувреме се получи пълен обрат по този показател. Балкан отбеляза 9 тройки от 16 опита, като първата бе на Амин Хот в 24-та минута. А успеваемостта на плевенчани бе 3 от14. В крайна сметка двата отбора имаха еднакво изражение - 9 тройки от 27 опита. Балкан спечели и 15 борби повече - 48-33, направи и 22 асистенции срещу 10 на съперника.

Петима от Балкан вкараха по над десет точки. Най-резултатен с 21 бе Михайло Секулович, който има и 12 овладени борби. С 19 точки е Станимир Маринов, а Травис Даниълс направи впечатляващ дабъл-дабъл с 18 точки и 18 борби. Амин Хот отбеляза 12 точки и подаде 7 завършващи подавания. Също с 12 точки от 4 последователни тройки е Николай Маринов. Мартин Дурчев вкара 7 точки, 6 добави Душан Цветкович.

За Спартак най-резултатен с 20 точки бе Константин Коев, с по 13 са Димитър Маринчешки и Велислав Гълъбов, Мартин Маринов завърши с 12.

В следващия кръг, който е последен от редовния сезон на лигата, Балкан гостува на Берое Стара Загора, а Спартак е домакин на Черно море Тича.