Четирите акробатични вида от Ботевград завоюваха две първи и две втори места на проведения в края на миналата седмица в италианския град Чезенатико трети международен турнир по спортна акробатика. Възпитаничките на треньорката Добринка Николова се състезаваха с представители на няколко държави. Сред тях с 11 клуба бяха домакините от Италия, с 4 клуба бе представена Германия, с по един Великобритания,Португалия, Израел, Унгария, Молдова, Пуерто Рико, от България освен нашите взеха участие още два клуба - столичните ЦСКА и Акро Тамп.

Безапелационен победител в своя клас при 11-16 годишните станаха тройка а и двойката на Балкан. В състезание с още 8 тройки първото място заеха Дария Иванова, Стейси Василева и Габриела Боевска. Те получиха най-висок резултат от 82.150,  вторите - Алесия Черути, Ноеми Платини и Антония Гросу от италианския Funtastic GYM имат  79.100, а на трето място е тройката от Великобритания Луси МакКийн, Катлин Уорнък и Ема Хашигучи със 75.000.  Нашата тройка бе първа и в трите си съчетания: 27.700 на баланс, 26.500 на темпо и 27.950 на волната комбинация.

Със златен медал е и двойката на Балкан Наталия Симеонова и Ева Борисова, чийто резултат е 25.530. Заелите второ място Ан Фремпа и Мая Йордан от германския клуб SG Arheilgen  е с 23.870, а трети с 23.230 е тройката от италианския клуб ASD Ginnastica Oleggio Алекандра Рока и Никол Деллавале.

При тройките от 12 до 18 години второ място в крайното класиране заеха Василена Рабохчийска, Гая Диланова и Цветелина Данчева. Техният резултат е 76.110, а на първата тройка от Израел Ярон Мадар, Рони Даган и Алма Мендел е 78.090.  Нашите момичета изпревариха израелките на темпо, на баланс и в сборното съчетание са втори. На трето място са италианките от Funtastic GYM Мириам Акацоне, Франческа Корадино и Елиза Багароти със 73.310.

Второто място и сребърния медал в тяхната група  е двойката на Балкан Елена Босилкова/Тереза Алексиева. Техният общ сбор е 78.250, като и в трите сачетания са втори. Първо място е двойката отг израелския клуб Раанана Ема Рачел и Мая Бронстейн с 81.250, трети са италианките от Funtastic GYM Елиза Макиералдо и Анелия Адучи със 75.850.