Продължават с успешното си представяне състезателите от един от най-младите спортни клубове в Ботевград - боксов клуб Балкан. На проведения в края на миналата седмица силен турнир за юноши, организиран от столичния "Локомотив" с участието на 15 клуба от цялата страна, сред които центровете Русе и Сливен, и петимата възпитаници на треньора Пейчо Багдатов спечелиха отличия.

Две от тях са златни.  Победител в своята категория до 50 кг е Румен Руменов. Той спечели всичките си срещи, като се наложи над двама републикански шампиони за тази възраст. По същия начин златният медал стана притежание и на Найден Рачов в категория до 40 кг.

Със сребърни отличия от турнира на Боксов клуб Локомотив са двама боксьори на Балкан - Найден Надков в категория до 75 кг и Благовест Маринов в категория до 32.5 кг. Бронзов медал взе и петият от Балкан - Любчо Костов.

Със силните си изяви Румен Руменов е влазъл в полезрението на националните селекционери на България за тази възраст.