В днешния си първи мач от предварителната група А на финалния турнир в столичната зала "Румен Пейчев" отборът на Балкан - момичета до 14 години, загуби от Септември 97 със 79-61.Възпитаничките на треньорката Яна Пешева бяха равностойни само в първата четвъртина, която завърши при 25-21 за техните съпернички. При вторите петици превъзходството на Септември 97 бе очевидно, воденият от Борислава Мандур тим  спечели частта с 25-8 и на полувремето резултатът бе 50-33.

При сборните петици столичният тим продължи да доминира. Той спечели третата част с 14-6, четвъртата бе спечелена от Балкан с 22-15, но крайният резултат е 79-61 за Септември 97.

Най-резултатна за Балкан с 24 точки бе Ванина Василева, със 17 е Бетина Дончева.

В първия мач от група А Дунав Русе разгроми Нефтохимик 2010 с 83-53. Утре от 9.00 ч. Балкан среща Нефтохимик 2010.