В днешната си последна проверка преди началото на сезона на Югозападната трута лига футболистите на Балкан завършиха 1-1 с ЦСКА 1948. Мачът се игра от 10.30 ч. на стадиона в Герман, балканци пристигнаха там директно от Паничище, където вчера завърши подготвителният им лагер.

Червените първи отбеляха гол - в  39-та минута чрез Милен Иванов. Две минути по-късно главният рефер имаше основание да отсъди дузпа за Балкан, но не я даде.

През второто полувреме и в двата отбора бяха извършени доста смени. Зелените играха добре, създадоха няколко положения, от които реализираха само едно. В 86-та минута дошлият от Раднички Ниш  на проби 19-годишен сърбин Никола Петкович изпълни пряк свободен удар, а Денис Мартинов бе точен при добавката за 1-1.

Старши треньорът Иван Редовски започна със следните 11: Емил Петров, Георги Влайчовски, Кристиян Цеков, Цветослав Ботев, Васислав Димитров, Симон Николов, Ивелин Данчев, Иван Мартинов, Ивайло Бояджиев, Ивайло Цветанов, Ивайло Златев.

Стартовият състав на ЦСКА 1948 бе: Сайков, Пидев, Котев, Петров, Стоянов, М. Иванов, Васев, Димитров, Младенов, Цветков, К. Хазуров