В днешния мач от 5 кръг Балкан завърши наравно като домакин с Германея, който нямаше точка в изминалите 4 кръга на Югозападната трета лига. Гостите от Сапарева баня поведоха още в 8-та минута след грешка в центъра на защитата, оставила играч на Германея сам срещу вратаря Емил Петров.  В 42-та  балканци изравниха чрез Ивайло Цветанов, който получи отличен пас от Иван Редовски в наказателното поле, елиминира защитата и простреля вратаря.

През вторите 45 минути домакините бяха по-активният отбор, но не можаха да стигнат до гол, а и Германея имаше своите шансове. В 78-та минута след изпълнение на фаул стражът на Балкан не можа да улови топката, тя отскочи към играч на гостите, който я вкара за 1-2. Пет минути преди края Ивайло Златев прати топката във вратата на съперника, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада. Последва групов протест на зелените, а след консултация с помощника си главният съдия зачете гола. Тогава на свой ред  двамата рефери бяха наобиколени от футболистите на Германея и мачът бе спрян за около пет минути. Главният показа по един червен картон на играчи от двата тима, а в оставащото до края време резултатът 2-2 се запази.

След това равенство Балкан се смъкна с едно място надолу - 13-то, с 4 точки и 8-10 голова разлика.

Резултати от 5 кръг: Рилски спортист - Ботев Ихтиман 3-1, Пирин ГД - ЦСКА 1948 0-3, Симитли - Свобода Пещера 3-1, Марек - Беласица 0-1, Сливнишки герой - Вихрен 0-3, Банско - ОФК Елин Пелин 3-1, Хебър - Пирин Разлог 1-0, Миньор Пк - Чавдар Етрополе 1-1