Тази вечер в късния втори мач от турнира в памет на легендарния играч на Балкан и националния отбор Георги Христов Балкан спечели срещу Академик Бултекс 99 с категоричното 75-53 /17-11, 17-19, 25-11, 16-12/. Преди срещата стана и официалното представяне на новата селекция на зелените пред родна публика. А отборът си направи обща снимка със синовете на Георги Христов - Христо и Мариян.

Балканци започнаха по-добре и след първата част взеха аванс от 6 точки. До средата на втората, обаче, позволиха на своя съперник на свой ред да поведе с 6, но до края на частта отново излязоха напред и на полувремето резултатът бе 34-30 за Балкан.

След почивката пловдивчани не успяха да отбележат кош близо пет минути, докато Балкан игра доста съсредоточено и след половин час игра преднината му бе 18 точки - 59-41. Още в първата минута на последната четвъртина авансът достигна до 20 и продължи да расте. А последната сирена прозвуча при 75-53 за Балкан.

Христо Захариев стана топреализатор с 16 точки, Павел Иванов отбеляза 11. С 9 е Игор Кесар, 8 вкара Фортънбъри, Уошингтън има 7, с 6 е Девин Брукс, 5 - Дейвид Хоутън, Венци Петков и Здравко Христов са с по 4, 3 - Кочев, 2 - Илиев.

От Академик Бултекс нямаше играч с над десет точки. С 9 е Мануел Джонсън, с по 8 са сенегалецът Нгуиране и Васил Бачев.

Утре от 19.30 часа финалът на турнира "Георги Христов" е между Балкан и Динамик Белград. Преди това от 17.30 ч. играят Работнички Скопие и Академик Пловдив.