Момчетата на Балкан до 14 години спечелиха последния си мач от първия турнир на Младежката Евролига - Централноевропейски регион, който завършва днес в унгарския град Шопрон. Тази сутрин те победиха сръбския Младост Земун с 60-50 /13-17, 12-17, 14-8, 21-8/.

Възпитаниците на треньорката Виктория Маринова отстъпваха в първите две части и на полувремето имаха пасив от 9 точки. В следващите две четвъртини обаче те надиграха своите съперници и постигнаха втория си успех при първото им участие в Младежката евролига.

Мартин Ковачев бе най-резултатен за Балкан с 21 точки, като овладя и 11 борби. С дабъл-дабъл е и Симеон Димитров с 12 точки и 13 овладени топки. Хрисимир Маринов отбеляза 15 точки и направи 6 завършващи подавания. За Младост най-резултатен с 13 точки е Данило Божович.

Така балансът на 14-годишните на Балкан от този първи турнир е 2 победи е 2 загуби. Вчера те разгромиха унгарския Солнок със 102-59 и отстъпиха на Байерн Мюнхен с 68-80. Първия ден пък загубиха с 2 точки разлика - 69-71 от домакините от Шопрон.

Вторият турнир от тази група А, която е с 9 отбора, ще бъде в Ботевград от 18 до 21 януари 2018 година. В него те ще играят с останалите отбори в групата - сръбския БК БЕКО, Фортитудо Болоня от Италия, Финикс Галац Румъния и Острава Тайгърс от Словакия.