Унгарският Егис Кьорменд постигна втори успех в група Д на турнира за Купата на ФИБА Европа. След като миналата сряда спечели в Ботевград срещу Балкан с 84-83, снощи пред своя публика в Арена Савария в Кьорменд победи и белгийския Бейсик-Фит Брюксел със 74-61.

След равостойна първа четвърт, на полувремето унгарският тим имаше 13 точки преднина - 42-29. И успя да я запази до края на мача, въпреки изключително слабата стрелба от тройката - само 2  пъти от 24 опита, докато белгийците имат 6 от 19. Кьорменд обаче спечели борбата под двата коша, най-вече в нападение, има повече асистенции и направи по-малко грешки.

Ериг Фанинг бе най-резултатен за победителите, с 13 точки е Джъстин Тойо, а капитанът Чаба Ференц, който отбеляза 6 тройки на Балкан от 9 опита, сега имаше стрелба 1 от 6 и завърши със 7 точки.

За Бейсик-Фит най-много точки реализира полякът с белгийски паспорт Александър Лиходжиевски - 15.

Любопитно е, че в събота в мач от унгарския шампионат Егис Кьорменд победи като домакин предишния съперник на Балкан - Фалко Вулкано от Сомбатхей, с 91-76. 19 точки за победителите вкара Джъстин Тойо, с 16 е Маркиз Райт, Андре Холинс има 15, с 14 е Ериг Фанинг, с 13 - Чаба Ференц. За Фалко Вулкано най-резултатен бе националът Золтан Перл с 22 точки, 18 добави Милош Борисов.