Във втория си мач от група Д на ФИБА Къп баскетболистите на Балкан бяха надиграни тотално при гостуването си на Керавнос. Крайният резултат е 88-69 /27-13, 8-16, 31-26, 22-14/ за кипърския шампион.

Зелените започнаха лошо и още след първата част изоставаха с 14 точки. По-добре играха във втората, която спечелиха с 16-8 и на полувремето пасивът им бе 5 - 31-26.  Третата четвъртина бе най-резултатна - тя завърши 31-26 за Керавнос, който в нея вкара всичките си 6 стрелби от тройката. Доминираше и под коша след крайно неубедителна игра на зелените в защита.

В последните десет минути отборната игра в редиците на Балкан тотално изчезна, тя се превърна в хаос и стремеж към индивидуални надигравания.  И съвсем не бе приятно - меко казано - да се наблюдава. Крайната разлика от 19 точки в полза на Керавнос е напълно показателна за демонстрираното от двата тима.

Игор Кесар бе най-резултатен за Балкан със 17 точки, овладя и 8 борби. С 13 точки е Девин Брукс, ДеВон Уошингтън отбеляза 10, с 8 е Фортънбъри, 7 вкара Павел Иванов, с по 6 са Венцислав Петков и Дейвид Хоутън, Александър Илиев прибави 2.

Над всички за Керавнос бе Мохамед Абукар, вкарал 25 точки, с 21 точки е Бъси,Баркър има 14, Дейвис - 12.