Сръбският баскетболист на Балкан Игор Кесар изигра страхотен мач за категоричната победа на зелените тази вечер в Плевен над Спартак със 102-81. Това стана на връх 25-тия му рожден ден.

210-сантиметровият играч на позиция 4 стана топреализатор с 35 точки с отличен процент стрелба, като изпусна само 4 пъти от игра /14-18/ и веднъж от наказателната линия. Той бе стопроцентов за 2 точки /8-8/ и вкара 6 тройки от 10 опита. Той е и с най-висок коефициент - 35, като овладя 5 борби, има и 4 асистенции.

Балкан поведе с двуцифрен аванс още през първата част, която спечели с 35-21. Минута след началото на втората разликата вече бе 20 точки - 41-21, две минути преди нейния край бе станала 30 - 61-31, а на полувремето резултатът бе 66-32 за Балкан.

В третата и четвъртата част треньорът Видич извъртя целия състав. Но въпреки заръките му на почивката да не бъде загубено второто полувреме, това се случи, то завърши 49-36 за Спартак. С неизбежното отпускане дойдоха и силните прояви на домакините , сред които най-резултатни бяха бившите играчи на Балкан Николай Маринов с 24 точки и 6 тройки от 13 стрелби, и Ивко Ивков, завършил с 14 точки. Американецът Седрик Боуен отбеляза 15.

От Балкан, освен 35-те точки на Кесар, с двуцифрен актив от по 14 точки са Брандън Фортънбъри и Дейвид Хоутън. С 9 е Венци Петков, със 7 - Христо Захариев, който овладя вай-много борби - 9, 6 точки има Павел Иванов, 5 - Уошингтън, с по 3 са Брукс и Илиев, по 2 добавиха Здравко Христов и Румен Василев.

В другите срещи от днешния 5 кръг: Берое - Рилски спортист 68-96, Ямбол - Левски 2014 77-89, Академик Бултекс 99 - Лукойл Академик 66-81.