В днешния 14 кръг футболният отбор на Балкан отстъпи с 2-1 при гостуването си на Марек Дупница. Зелените първи откриха резултата, като поведоха с гол на Ивайло Бояджиев в 9-та минута. След десетина минути домакините изравниха,  а през второто полувреме вкараха втори гол, който се оказа победен. След това бе дадна дузпа за Марек, но вратарят на Балкан Емил Петров спаси удара от бялата точка.

Другите резултати от днес: Пирин ГД - Миньор Пк 1-0, Ботев Ихтиман - Вихрен 0-1, Беласица - ОФК Елин Пелин 1-0, Свобода Пещера - Германея 2-1, Рилски спортист - Чавдар Етрополе 2-1, Септември Симитли - Хебър Пазарджик 1-2, Сл. герой - Банско 2-1, утре е срещатаЦСКА 1948 - Пирин Разлог.

Във временото класиране Балкан е на 15-то място от 18 отбора с 14 точки.

В следващия 15 кръг в събота, 11 ноември от 15.00 ч. Балкан приема Сливнишки герой.