Баскетболистите на Балкан спечелиха гостуването си на Ямбол с 86-79. Успехът бе постигнат доста по-трудно от предварителните очаквания, като се има предвид отсъствието в този мач на травмирания Николай Върбанов и наказания Стойо Чолаков.

Зелените бяха по-добри в първите три части: 21-15 след първата, на полувремето 49-40 и след третата 72-57. В последната четвъртина обаче балканци отново изпилиха нервите на своите привърженици. Преднината им започна да се топи много бързо - в 35-та минута серията на Ямбол 16-6 за 78-73. Последва техническо нарушение на Видич, след което американецът Перин вкара фаул и тройка  и 3.40 минути преди края домакините се приближиха само на  1 точка - 77-78.

След този момент последваха пропуски и на двата тима, но след това Кесар вкара на два пъти за 2 точки за 77-84, след това забивка на Уошингтън оформи крайното 79-86 /15-21, 25-28, 17-23, 22-14/.

Христо Захариев стана топреализатор с 21 точки, овладя 8 борби и направи 5 завършващи подавания. ДеВон Уошингтън отбеляза 18 точки с 8 борби, със 17 точки и 9 борби е Игор Кесар, Дейвид Хоутън има 11, с 8 е Петков, 6 - Брукс, 5 - Кочев. За Ямбол най-много точки има Перин - 18, със 17 Стоян Петков, 16 - Андрей Иванов, 13 има Арнет.