В днешния последен кръг на есенния дял на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан победи като домакин Ботев Ихтиман с 3-0 в един непривлекателен мач с четири червени картона. Това бе едва четвъртият успех на зелените в този полусезон, те имат и 6 равни и 7 загуби и заемат 15-то място с 18 точки и голово съотношение 31-35.

През първото полувреме и двата тима не можаха да направят нищо запомнящо се, като в известна степен гостите дори стояха по-добре в определени моменти. Всичко интересно се случи втората част. Седем минути след началото й Ботев остана с човек по-малко - червен картон получи капитанът Свиленов за оспорване на съдийско решение и реплики към рефера. Балканци се възползваха максимално бързо от численото си преимущество и в 54-та минута Ивайло Цветанов отбеляза гол, засичайки прострелно подаване.

След това последваха още три червени картона, вдигнати от главния съдия Младен Пенев - два на играчи на Балкан и един на Ботев. Като единият за домакините бе на загряващия зад вратата Борис Райчев.

В 81-та минута играещият треньор на Балкан взе най-правилното решение, прехвърли топката през  разредената отбрана на съперника и направи 2-0.  В първата минута на добавеното време Денис Мартинов с глава фиксира крайното 3-0 за Балкан.

В останалите мачове от последния есенен кръг: Хебър - Банско 2-1, Беласица - Свобода Пещера 1-0,  Германея - Пирин ГД 0-2, Чавдар Етрополе - Марек 0-0, ОФК Елин Пелин - Рилски спортист 3-1, Пирин Разлог - Септември Симитли 0-0, Вихрен - ЦСКА 1948 0-1, Миньор Перник - Сливнишки герой 2-3.