Днес в мач от 9 кръг на първенството на мъжката А група вторият отбор на Балкан отстъпи като домакин пред Академик София със  77-83 /20-21, 22-20, 16-15, 19-27/. Това бе шеста загуба на водения от Венцислав Стоев тим, който има две спечелени срещи. И заема предпоследното шесто място в А група Запад.

Днешното регионално дерби бе доста оспорвано, водачеството бе променяно цели 28 пъти, стигна се до 7 равенства. До средата на последната четвъртина Балкан повеждаше на няколко пъти. Но до края воденият от Иван Коцев юношески тим от Правец игра по-правилно, като именно в този период блесна с точния си мерник Георги Дамянов. В деня на своя 18-ти рожден ден гардът на Академик отбеляза 4 тройки и общо 20 точки за 30 минути на полето.

Най-резултатен за победителите с 23 точки е Красимир Димитров, той направи дабъл-дабъл с 12 овладени борби, с 16 точки е Костадин Лазаров, Марио Мирчев има 11 и 9 борби, с 10 е Камен Пенчев.

За Балкан топреализатор с 26 точки е Радослав Кочев. Дабъл-дабъл с 13 точки и 10 борби е Румен Василев, 14 точки отбеляза Алекс Илиев.

В събота в Ботевград в дербито на върха от първенството на А група Запад за момчета до 14 години отборът на Балкан загуби от лидера Академик Бултекс 99 Пловдив с 84-96.