Днес в Арена Ботевград вторият отбор на Балкан победи Видабаскет с 98-83 в последен мач от редовния сезон на мъжката А група Запад. Това бе трети успех на тима от Ботевград, но той стигна само за запазване на предпоследното шесто място в групата и по-нататък ще продължи първенството във втората седмица с последните отбори и от А група Изток.

Интрига имаше само в първатна четвъртина, когато гостите успяха да поведат с 2 точки при 18-16, но Балкан я спечели с 20-18. Зелените изиграха силно втората част, след която имаха аванс от 16 точки - 53-37. В третия и четвъртия период домакините поддържаха двуцифрена преднина, стигнаха и до плюс 20 при 63-43, и спечелиха заслужено.

Радослав Кочев отбеляза 30 точки за Балкан, с 25 е Александър Илиев. Двамата направиха дабъл-дабъл с по 10 борби, като Кочев има и 6 асистенции, а Илиев - 5. Румен Василев и Здравко Христов вкараха по 17 точки, като Василев овладя 12 борби, а Христов е със 7 асистенции.

За Видабаскет над всички бе 37-годишният Юлиян Колев с 32 точки и 9 овладени топки. Силно се представи и Мартин Горунов с 23 точки и 10 борби, 13 добави Атанас Ангелов.