След като миналия кръг подари на своите фенове за Коледа чудесна победа над Лукойл Академик в Правец с 99-91, тази вечер Балкан зарадва привържениците си и за Нова година, спечелвайки срещу Черно море Тича. Зеленобелите надиграха категорично своя съперник, което личи и от крайния резултат -  104-83.

Домакините започнаха шеметно и още след първата част имаха преднина от 21 точки - 36-15, а на полувремето резултатът бе 55-35 в тяхна полза. След почивката се поотпуснаха и варненци се опитаха да се върнат в мача, като след третата четвъртина бяха стопили пасива си със 7 точки - 76-63. В последния период балканци отново дръпнаха и победиха със 104-83.

Балкан водеше в резултата 38 минути, а варненци само 49 секунди. Най-голямата разлика бе 28 точки при 50-22. Отбелязаха 21 точки след грешки на съперника и 24 точки от бързи атаки.

И в тази среща много силно игра ДеВон Уошингтън, който стана топреализатор с 28 точки и стрелба 10 от 14, той овладя и 8 борби и има 5 отнети топки. Отново отлично се представи и Христо Захариев, който отбеляза 15 точки, направи 8 асистенции и взе 4 борби. Много добър мерник демонстрира и Павел Иванов, вкарал 17 точки.

За Черно море Тича с дабъл-дабъл от 23 точки и 13 борби е Симеон Илиев.