Резултатът от днешното гостуване на зелените на Левски Лукойл - 86-63 за Балкан, е напълно красноречив за това, което се случи в столичната зала Триадица. С този успех Балкан вече излезе начело във временното класиране кръг преди края на второто завъртане в НБЛ.

Балканци започнаха зашеметяващо и след първата част резултатът бе 31-13 в тяхна полза. Във втората четвъртина домакините успяха да намалят изоставането си и на полувремето на таблото светеше 43-34 за Балкан. Надеждите за пълен обрат след почивката бързо бяха туширани от страна на играчите на Балкан, които отново стигнаха до преднина от 20 точки, а след третия период резултатът бе 67-51. В последните десет минути баскетболистите на Левски Лукойл също играха доста по-слабо от своя съперник и последната сирена дойде при 86-63 за Балкан.

Победителите имаха значително по-добра стрелба, вкараха повече от половината си опити - 29 от 54, което е 53.7% , спрямо  32.3% на домакините /20 от 62/. Зелените бяха много по-точни от тройката - 14 вкарани от 24 шута, срещу едва  6 от 31 на Левски Лукойл. Двата тима имат по 18 грешки, но балканци наказаха тези грешки на съперника с 22 точки срещу само 4 на Левски Лукойл по този показател.

Зелените бяха напред в резултата в продължение на близо 37 минути, а домакините водеха по-малко от две минути и половина. Водачеството в мача бе променяно само два пъти. Най-голямата серия за Балкан беше 23 точки при 23-6, а на сините - 9-0 при 30-41.

Страхотен мач изигра гардът на Балкан Джордан Калахан, който отбеляза 20 точки и разби съперника с 8 точни стрелби от 9 опита и 4-4 от тройката, той има и 4 асистенции и 3 борби, както и 3 отнети топки. Много силно се представи и Девон Уошингтън, който реализира 18 точки и има 6 борби.  Още четирима от Балкан завършиха с двуцифрено точково изражение. Отлично се представиха още Христо Захариев с 14 точки, 6 борби и 4 асистенции, Венцислав Петков с 12 точки и 5 завършващи подавания,  Дейвид Хоутън е с 10 точки и 9 овладени борби, Игор Кесар вкара 7 точки, с 3 е Кочев, с 2 - Алекс Илиев.

За Левски Лукойл най-резултатни с по 13 точки бяха Кийт Клентън и Павлин Иванов.

В другите мачове: вчера Ямбол - Академик 90-83, и днес Спартак Плевен - Академик Пловдив  88-97 и Берое - Черно море Тича 94-68.

Тази събота - 10 февруари, на Балкан предстои изключително тежка среща като домакин на Рилски спортист Самоков.