Чавдар Етрополе и Балкан поделиха по една точка в днешния 30 кръг на Югозападната трета лига. Резултатът от срещата на стадиона в Етрополе е 1-1.

И двете попадения бяха през второто полувреме. Балканци първи вкараха гол, когато в  66-та минута Георги Ризов изпълни пряк свободен удар близо до тъчлинията. Вратарят на домакините Христо Матев не можа да се ориентира и топката прехвърли цялата защита, а след това и него и се оплете в далечния ъгъл. Етрополци успяха да изравнят в 81-та минута, като автор на гола бе Николай Ботев.

И двата отбора се стремяха към успеха през цялото време и затова равенството не удовлетвори нито един. През първото полувреме много повече трябва да съжалява отборът на Балкан, защото изпусна четири голови положения. В 16-та и 26-та минута близо до успеха бе един от най-дейните в състава - Красимир Димитров. След това елитният рефер Николай Йорданов подмина игра с ръка на домакините в наказателното поле. А в последната минута на полувремето при чудесна атака на Балкан Симон Николов не можа от трудна позиция около малкия пеналт да намери мрежата.

След като получиха гол, домакините от Чавдар заиграха по-активно, плод на което бе изравнителният гол. След това създадоха няколко меллета пред вратата на Балкан, а минута преди края можеха да стигнат и до пълен успех, но ударът на Николай Ботев бе спасен блестящо от вратаря на зелените Емил Петров.

В сряда, 14 март от 15.00 ч. на стадион "Христо Ботев" ще бъде първото пролетно домакинство на Балкан от отложения 19 кръг. Негов съперник ще бъде Миньор Перник.

Всички резултати от днешния 20 кръг : Ботев Ихтиман- ЦСКА 1948 0-1, Миньор Пк - Хебър 1-2, Германея - Сл. герой 2-2, Беласица - Пирин ГД 7-0, Свобода Пещера - Р. спортист 1-0, Вихрен - Септември Симитли 1-1, ОФК Елин Пелин - Марек 0-2, Пирин Разлог - Банско 2-1