Днес в отложен мач от 19 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан спечели първата си победа през пролетния полусезон. Зелените надиграха изцяло своя съперник Миньор Перник  и постигнаха категоричен успех с 4-0.

Хеттрик срещу бившия си отбор направи нападателят Георги Ризов, като и трите му гола бяха през първото полувреме. В 26-та минута той получи перфектен пас от Никола Иванов-Шейха и не остави никакъв шанс на вратаря на Миньор. Осем минути по-късно при една страхотна контраатака на Балкан Ризов получи отлично подаване от Ивало Златев и за втори път матира гостуващия тим. А две минути преди края на полувремето бе съборен в наказателното поле, взе си топката и реализира отсъдената дузпа. Вратарят усети посоката, но ударът бе силен и кълбото опъна мрежата зад него.

През второто полувреме миньорци по-често владееха топката, но не можаха да застрашат нито веднъж тима на Балкан. Вместо това в 60-та минута получиха четвърти гол, отбелязан с мощен удар от Ивайло Златев след асистенция на Здравко Атанасов. Минути преди края на срещата Балкан бе близо и до пети гол, но ударът на Георги Влайчовски бе спасен от вратаря на преничани Даниел Леонтиев.

След днешния си успех Балкан мръдна с две места по-нагоре - вече е 13-ти с 22 точки и 36-40 голово съотношение.

Тази събота в мач от 21 кръг Балкан отново ще бъде домакин. Негов съперник ще бъде  Пирин Разлог.

В другите днешни мачове от отложения 19 кръг се получиха следните резултати: Хебър - Ботев Ихтиман 2-1, ЦСКА 1948 - Свобода Пещера 7-0, Септември Симитли - ОФК Елин Пелин 2-0, Банско - Чавдар Етрополе 4-0, Сливнишки герой - Пирин Разлог 1-1, Пирин ГД - Вихрен 1-3, Рилски спортист - Беласица 0-0, Марек - Германея 0-2