Момчетата на Балкан до 12 години станаха победители на завършилия днес в Скопие трети турнир от надпреварата за Балканската купа. На Във финала възпитаниците на треньора Николай Пеев победиха домакините от Вардар Скопие с категоричното 84-56. Момчетата на Балкан спечелиха трети пореден турнир, след първите два през есента в Пловдив и Ботевград.

За най-добър играч на турнира бе избран баскетболистът на Балкан Александър Гавалюгов. В днешния финал той отбеляза 40 точки. От талантливото момче е заинтересован Реал Мадрид, съобщава македонският сайт basketball.mk

Турнирът се проведе в община Кале на македонската столица Скопие. Мачовете се играха в спортно-възстановителния център Кале.

Следващият четвърти турнир ще бъде в сръбския град Лесковац. А файнъл-форът ще бъде в Ботевград.

В турнира при 14-годишните в друга община на Скопие - Кисела вода, отборът на Балкан е на трето място.