Днес футболният отбор на Балкан спечели домакинския си мач срещу Беласица Петрич с 1-0. Победният гол бе отбелязан от  играещия президент и треньор на домакините Иван Редовски. Това стана в 62-та минута, когато капитанът Здравко Атанасов направи отличен рейд с топката през няколко играчи на гостите, центрира точно и Редовски забоде топката в мрежата.

Още от началото на мача Беласица предимно се бранеше и разчиташе на контраатаки, а балканци направиха няколко пропуска . След началото на второто полувреме до отбелязания гол гостите почти не минаваха центъра. След попадението се изнесоха по-напред, но единственото, което можаха да направят, бе удар в напречната греда в 73 минута.

Това бе четвърта поредна победа на Балкан през пролетния полусезон. Отборът има и две равенства и само една загуба - в първия кръг при гостуването на Хебър. След днешния успех зелените вече са на 9-то място. Те имат 32 точки с баланс 8 победи, 8 равни и 8 загуби. С 32 точки е и десетият Свобода Пещера.

Всички резултати от днешния 25 кръг: Чавдар Етрополе - Германея 2-2, Пирин Разлог - Ботев Ихтиман 1-2, Банско - Свобода Пещера 2-0, Сливнишки герой - ЦСКА 1948 1-3, Хебър - Вихрен 5-2, Миньор Пк - ОФК Елин Пелин 4-0, Марек - Рилски спортист 1-0, Септември Симитли - Пирин ГД 0-2

Следващата седмица Балкан ще има две поредни гостувания. В сряда, 11 април е в Сапарева баня в отложен мач от 22 кръг. А в събота в редовния 26 кръг гостува на Свобода Пещера.