Днес в мач от 27 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан загубиха като домакини на лидера ЦСКА 1948 с 0-1. Единственото попадение стана в 20-та минута, негов автор бе централният нападател Петко Петков, който през есента бе голмайстор на Рилски спортист.

Преди този гол балканци на два пъти имаха отлични шансове първи да отбележат гол. Зрителите на стадион "Христо Ботев" очакваха повече от водача в класирането. Но останаха излъгани, тъй като в последните петнайсетина минути червените просто пазеха резултата, а и домакините не създадоха положения за гол.

Любопитно бе, че стана словесна престрелка между агитката на ЦСКа 1948, и тази на тима от Първа лига ЦСКА София.

Балкан е на 12-то място с 33 точки. Пред него с по 34 са Свобода Пещера и Пирин Разлог. След Балкан с 32 точки е Беласица, с 30 - Рилски спортист, с 26 - Пирин ГД. Последните три отбора са Ботев Ихтиман с 24, Германея с 22 и ОФК Елин Пелин 17.

В следващия кръг в събота, 28 април Балкан гостува на Рилски спортист.

В останалите мачове от днешния кръг: Чавдар Етрополе - Вихрен 4-0, Хебър - Свобода Пещера 4-1, Марек - Септември Симитли 0-1, Банско - Рилски спортист 1-1, Сливнишки герой - Пирин ГД 0-0, Германея - Ботев Ихтиман 0-0, Пирин Разлог - ОФК Елин Пелин 4-0, Миньор Перник - Беласица 3-2.