Тази вечер в последния си мач от редовния сезон на НБЛ баскетболистите на Балкан спечелиха като домакини на Рилски спортист с 92-80. В крайна сметка останаха на трето място, тъй като Берое загуби гостуването на Академик Бултекс 99 с 82-70.

Домакините поведоха с 13-2 още в 4-та минута, но както се очакваше, това бе временно. Самоковци бързо се съвзеха след ранния таймаут и до края на частта стопиха изоставането си само до 2 точки -19-17. В средата на втората четвъртина зеленобелите отново стигнаха до двуцифрена разлика при 39-29 и я поддържаха секунди преди края, когато тройка на Златин Георгиев направи резултата на полувремето 44-40.

В третия период играта също бе много оспорвана, тя завърши 24-23 за Балкан и след 30 минути игра на таблото светеше 71-63. Както се очакваше, гостите от Рилски спортист сториха всичко възможно да направят обрат и две минути след началото на последната част намалиха пасива си до 3 точки - 71-68 и след това 83-80. След това обаче балканци издържаха на напрежението, три минути преди края се откъснаха със 7 точки, а след това дори увеличиха този аванс и спечелиха с 92-80.

Като цяло двата отбора показаха много добър баскетбол. И в този мач, обаче, съдийството бе под нивото на отборите.

Шестима от победителите са с двуцифрено измерение на точките. Най-резултатен с 18 бе Игор Кесар. Брандън Фортънбъри  и Дивон Уошингтън отбелязаха по 15, 12 точки реализира Христо Захариев,  с по 10 са Венци Петков и Джордан Калахан, 8 добави Дейвид Хоутън, с 4 е Павел Иванов.

За Рилски спортист с 21 точки е Травис Тейлър, 19 вкара Златин Георгиев, 15 от които през първите две части, Данчо Бозов е с 14, 13 има Еван Раванел.

Съперник на Балкан в четвъртфиналния плейоф е заелият шестото място Академик. Играе се до 2 победи в 3 срещи. Първият мач ще се играе от 18:30 часа в зала "Арена Ботевград" тази събота, 28 април.

Рилски спортист завърши четвърти и на четвъртфинала ще има за съперник Берое. На първо място е Левски Лукойл, той ще играе с осмия Черно море. А вторият - Академик Бултекс 99, ще има за съперник Ямбол.