Днес футболният отбор на изигра последния си домакински мач от първенството на Югозападната трета лига. Срещу четвъртия в класирането Банско той завършихнаравно - 1-1, но може повече да съжалява за пропуснатия пълен успех.

Зелените имаха отлична възможност да прибавят три точки в актива си. След като първи вкараха гол в 18-та минута, когато след ъглов удар играещият президент и треньор Иван Редовски прати с глава топката в мрежата, до края на първото полувреме те имаха поне още четири отлични ситуации.  В 30-та минута от чисто положение не можа да реализира Ивайло Златев. В 43-та удар с глава на Стоян Георгиев срещна страничната греда, а в самия край на полувремето Красимир Георгиев изпусна чист гол.

През вторите 45 минути домакините видимо се поумориха. Но въпреки това отново имаха шансове да вкарат. Отново Стоян Георгиев нанесе силен удар с глава, но топката мина покрай гредата.

Капитанът Здравко Атанасов също можеше да удвои. В 82-та минута при поредната атака на гостите халфът на Балкан Ивайло Бояджиев спаси акробатично удар на Банско, но действаще като вратар и получи червен картон. Вратарят Емил Петров обаче по блестящ начин спаси удара от бялата точка на Фикиин. Три минути по-късно обаче все пак гостите стигнаха до изравнителен гол за крайното 1-1.

Останалите мачове от предпоследния 33 кръг на Югозападната трета лига са утре.