В първия си мач от стартиралия днес в столицата финален турнир за определяне шампиона на България за момчета до 14 години отборът на Балкан започна с убедителен успех. В зала Триадица, където се играят мачовете от предварителната група А,  възпитаниците на Виктория Маринова се наложиха над Черно море Тича със 72-57 /17-7, 23-11, 16-11, 16-18/.

Първата петица на Балкан взе аванс от 10 точки, втората прибави към него още 12 и на полувремето резултатът бе 40-18. В средата на третата четвъртина преднината на момчетата на Балкан стигна до 26 точки. До края на срещата варненци успяха само да намалят разликата за крайното 72-57.

Утре на Балкан предстоят нови две срещи. В първата, която е от 9.00 сутринта, те ще играят с един от фаворитите - Левски. А следобед от 16.45 техен съперник ще бъде другият столичен тим в групата - Славия. Днес Левски победи Чавдар Троян със 71-56, а Славия загуби от Рилски спортист с 69-84.

Срещите от група Б се играят в зала "Румен Пейчев". В първата среща домакините от ЦСКА спечелиха трудно срещу Сливен Баскет със 73-71. Във втората Академик Бултекс 99 победи БУБА баскетбол с 69-47, а в последния мач Несебър се наложи над Тунджа Ямбол с 84-77.