В първата си проверка, играна днес на стадион "Христо Ботев" само седмица след началото на подготовката за новия сезон, футболният отбор на Балкан отстъпи на Марек с 1-2. Зелените първи откриха резултата в 13-та минута от дузпа, реализирана от завърналия се в отбора Цветелин Цаковски. Тя бе отсъдена за спъване на едно от новите попълнения Божидар Божилов. Седем минути по-късно грешка на балканци пред наказателното им поле доведе до изравнителен гол. Негов автор бе Росен Йорданов.

През второто полувреме треньорът на Балкан Иван Редовски пусна в игра петима от дошлите на проби млади футболисти, а до края на мача влязоха и още двама. В тази част по-обиграните момчета от Дупница  бяха по-активни, създадоха няколко опасни положения пред вратата на Балакан, от които реализираха едно - в 65-та минута чрез Симеон Димитров. Четири минути преди края на мача Божилов от Балкан отново бе съборен в наказателното поле. Този път обаче Цаковски не бе точен от бялата точка и Марек спечели с 2-1.

Стартовият състав на Балкан: Александър Йорданов, Цветослав Ботев, Денис Мартинов, Петър Василев, Симон Николов, Николай Христофоров, Здравко Атанасов, Ивайло Бояджиев, Ивайло Цветанов, Божидар Божилов, Цветелин Цаковски