Футболният отбор на Балкан постигна първи успех в предсезонните контроли. Днес той се наложи при гостуването на Локомотив Мездра с 2-1.

В тази среща Иван Редовски даде повече време на онези момчета, които вчера играха по-малко в контролата с кипърския Неа Саламина. Зелените откриха резултата в 32-та минута чрез едно от новите попълнения - централния нападател Божидар Божилов. В средата на второто домакините от Мездра изравниха. А победният гол за Балкан отбеляза капитанът Здравко Атанасов в 92-та минута. Играта беше много коректна, без  жълти картони.

В петък на Блакан предстои нова проверка. Тя ще бъде в Правец от 17.00 ч. в Правец с намиращия се там на подготовка юношески тим на израелския Апоел Рамат Ган. Междувременно стана ясно, че пропадна предварително заплануваната контрола в началото на другата седмица с гръцкия Ксанти.