Това, което спечелиха в първия кръг при гостуването си на Септември Симитли - победа с 2-0, футболистите на Балкан пропиляха във втория в първия си домакински мач. Те загубиха от Марек 1915 от Дупница с 1-3 балансът им е 3 точки и 3-3 голово съотношение.

Дупничани откриха резултата в 8-та минута, възползвайки се от недобро взаимодействие между защитата и халфовете на домакините. Балкан изравни в 33-та, когато Божидар Божилов засече с глава отлично подаване на Цветелин Цаковски. Четири минути по-късно отново Цаковски подаде остро в наказателното поле, но ударът на Ивайло Цветанов бе спасен.

Зелените започнаха обещаващо второто полувреме и две минути след началото му удар на Здравко Атанасов облиза страничната греда. Другото реално положение за гол за домакините бе в 72-та минута, когато топката, изстреляна от Ивайло Цветанов, профуча покрай вратата на Марек. Вместо да отбележат, две минути по-късно балканци допуснаха второ попадение, негов автор бе Димитър Владимиров. Домакините видимо се поизмориха, техните съперници бяха далеч по-активни и по-свежи и в последната 90-та минута стигнаха и до трети гол, вкаран от влезлия като резерва Робертин Атанасов.

Останалите мачове от 2 кръг: Септември Симитли - Хебър 0-2, Сливнишки герой - Банско 1-0, Германея - Ботев Ихтиман 1-0, Миньор Перник - Чавдар Етрополе 3-1, Спортист Своге - Надежда Доброславци 3-3, Беласица - Велбъжд 3-0, Пирин Разлог - Оборище 2-0, Рилски спортист - Вихрен 1-0.

В следващия кръг Балкан гостува на Хебър Пазарджик.