В днешния мач от 4 кръг на Югозападната трета лига в Ботевград Балкан и Рилски спортист завършиха 0-0. И прибавиха към актива си по една точка, въпреки че и двата отбора можеха да спечелят три.

Първият половин час на срещата бе за тима от Самоков, като удари на играчи от Рилски на два пъти срещнаха гредите. Най-чистото положение за гол пред домакините бе в 38-та минута, когато силен удар на Петър Димитров бе отбит от вратаря, но Божидар Божилов не бе точен при добавката от границата на малкия пеналт.

През вторите 45 минути Балкан определено бе по-добрият отбор. Футболстите в зелено-бяло направиха доста атаки, но нямаше кой да нанесе решаващия удар. В началото на полувремето гостите удариха трета греда, към края също имаха шанс, преди в последните минути да започнат да се търкалят по терена.

Един от днешните мачове - между Спортист Своге и Оборище Панагюрище - бе отложен заради проливен дъжд. В сотаналите срещи: Сливнишки герой - Чавдар Етрополе 2-1, Хебър Пазарджик - Банско 1-0, Септември Симитли - Ботев Ихтиман 1-0, Германея - Надежда Доброславци 3-0, Беласица - Вихрен 2-0, Миньор Перник - Велбъжд 3-0   , Пирин Разлог - Марек 1-0

В следващия 5 кръг на 1 септември Балкан е гост на Банско.

Текст и снимки: Петър Наков