При гостуването си на Банско в мач от днешния 5 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан загубиха от Банско с 2-1. Това бе трето тяхно поражение от началото на първенството, имат и по една победа и едно равенство и са на 16-то място от 18 отбора с 4 точки и 5-8 голово съотношение.

Балканци първи отбелязаха гол - негов автор бе Петър Димитров в 5-та минута. В средата на полувремето изпуснаха добра възможност да удвоят резултата. Вместо това домакините изравниха в 38-та минута. През втората част Банско успя да отбележи втори гол, паднал след изпълнение на ъглов удар.

В следващия 6 кръг, който е в събота, 8 септември Балкан ще приеме абсолютния лидер до момента - Пирин Разлог, който е с 5 победи от 5 мача. Срещата е от 17.00 ч. на градския стадион "Христо Ботев".

Останалите резултати от днешния 5 кръг: Ботев Ихтиман - Хебър 1-3, Оборище Панагюрище - Миньор Перник 3-1, Чавдар Етрополе - Септември Симитли 0-1, Надежда Доброславци - Сливнишки герой 0-3, Велбъжд - Германея 1-2, Рилски спортист - Пирин Разлог 0-2, Вихрен - Спортист Своге 1-0, Марек - Беласица 2-0