В днешния 7 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан постигнаха победа при гостуването си на Ботев Ихтиман с 2-1. Това е трети техен успех и втори като гост от началото на шампионата.

Всички голове в мача паднаха през второто полувреме. Балканци откриха резултата в 65-та минута след отлично проведена контраатака, при която Кристиян Кръстев подаде отличен пас към Ивайло Цветанов и той не сгреши за 1-0.  Шест минути по-късно домакините от Ботев 1937 успяха да изравнят . Но в 83-та зелените вкараха втори гол чрез Петър Димитров /на снимката/, който се оказа победен. Ботев Ихтиман - Балкан 1-2.

В този мач Балкан не бе воден от треньора Иван Редовски. Той бе наказан за един мач и с глоба от 125 лева, тъй като бе отстранен при победата на нашите в Ботевград над Пирин Разлог.

Повторен дебют за Балкан направиха две ключови фигури от миналия  сезон - Никола Иванов-Шейха, който се завърна в тима миналата седмица, и след близо десетмесечно отсъствие заради операция - Йордан  Ризов.

В следващия 8 кръг, който е на 22 септември, събота Балкан ще бъде домакин на Беласица Петрич.

Другите мачове от днес: Чавдар Етрополе - Банско 1-4, Надежда Доброславци - Хебър 0-3, Рилски спортист - Спортист Своге 1-0, Пирин Разлог - Беласица 0-0, Велбъжд - Септември Симитли 0-0, Марек - Миньор Перник 1-1, Оборище Панагюрище - Сливнишки герой 1-1, Вихрен Сандански - Германея 1-0