В мач от днешния 8 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан завърши 0-0 с Беласица. Това бе второ нулево равенство на зелените като домакини, след това с Рилски спортист в IV  кръг. А за тима от Петрич - второ поредно като гост след това миналия кръг в Разлог.

В първите десет минути Беласица на два пъти пропиля чисти положения, след като нейните нападатели не можаха да вкарат от малкия пенал. В средата на полувремето Никола Иванов от Балкан изпълни перфектно пряк свободен удар, но вратарят Захари Димитров успя да избие в ъглов удар.

През второто полувреме и двата отбора се стремяха с футболни средства да стигнат до попадение. Но липсваха достатъчно удари и така срещата завърши без гол - 0-0.

В следващия 9 кръг, който е другата събота - 29 септември, е регионалното дерби между Чавдар Етрополе и Балкан.

Резултати от останалите срещи в днешния 8 кръг: Спортист Своге - Пирин Разлог 0-4, Миньор Перник - Рилски спортист 3-0, Германея - Марек 0-1, Сливнишки герой - Вихрен 2-2, Септември Симитли - Оборище Панагюрище 0-1, Хебър Пз - Велбъжд 4-0, Банско - Надежда Доброславци 3-2, Ботев Ихтиман - Чавдар Етрополе 1-3.