Добрата новина от ФК Балкан 1929 е, че от този сезон клубът вече има и отбор за юноши старша възраст. Такъв нямаше в продължение на близо 8 години.

Сега ФК Балкан разполага с всички формации от подрастващи в своята детско-юношеска школа - мини футбол, деца, юноши младша възраст и юноши старша възраст. "Смятам, че - макар и трудно - поемаме по правилния път", каза президентът на клуба Иван Редовски.

В Детско-юношеската школа работят трима треньори - Здравко Атанасов, Николай Христофоров Николов и Мариян Маринов.

Преди седмица при дебюта си в областното първенство юношите старша спечеиха с 3-0 гостуването си на Ботев Ихтиман. А днес в първото им домакинство отново постигнаха успех - победиха ОФК Елин Пелин с 2-1. Ивайло Начев вкара първия гол в 8-та минута, гостите изравниха, а победното попадение бе на Йордан Дамянов в 37-та минута.