Във финалния мач от двудневния турнир в памет на големия баскетболист на Балкан и на националния отбор Георги Христов отборът на Балкан победи Берое с  99-83 (23-22, 24-26, 35-20, 17-15). И по този начин спечели тази предсезонна надпревара, която се провежда за втора поредна година. Наградите за първо и второ място бяха връчени от внука на легендата, който носи неговото име - 22-годишния Георги Христов.

В първите две части играта бе сравнително равностойна, макар че във втората четвъртина на няколко пъти домакините повеждаха със 7 разлика. С отлична стрелба от тройката, обаче, баскетболистите на Берое успяха да се оттеглят на полувремето с точка аванс - 47-48. В тези първи 20 минути те имаха огромна успеваемост зад дъгата - вкараха 11 тройки от 15 опита. За първите две части водачеството в резултата бе сменяно цели 14 пъти.

След голямата почивка обаче нещата се обърнаха.  Балкан започна да играе силно и резултатно и спечели третата четвъртина с 35-20. В последните десет минути домакините започнаха да увеличават аванса си, който достигна и до 20 точки при 91-71. А последната сирена прозвуча при 99-83 за Балкан.

Победителите имат по-добър процент стрелба - 55 на сто срещу 52.7 на Берое. За тима от Стара Загора остана превъзходството при стрелбата за 3 точки - 14 от 24 /58.3%/ спрямо 10 от 25 /40%/ на Балкан. Берое има 3 борби повече, Балкан - 3 асистенции повече, а отнетите топки са 12-2 в полза на домакините.

Шестима играчи на Балкан са с двуцифрени точкови показатели. Най-резултатен с 23 точки е Микаел Хопкинс, той е и с 8 борби и 4 отнети топки и е с най-висок коефициент на полезност.  С 18 точки и 8 асистенции е Брендън Браун. Димитър Димитров отбеляза 15 точки, силно игра и Крис Минков с 13 точки, 12 има словенецът Марко Мулалич, с 10 точки и 5 асистенции е Венци Петков. Брет Роузбъро вкара 8 точки и е с 5 борби.

За Берое Тихомир Желев бе най-резултатен със 17 точки с 5 тройки от 6 опита. С 14 точки е Павел Маринов. По 12 вкараха Адонис Файлър и Конър Франкамп.

За третото място Рилски спортист победи румънския Тимишоара с 88-78.

Двата мача от турнира "Георги Христов" бяха последните две предсезонни контроли за Балкан. На 3 октомври е първият му официален мач за новия сезон. Той е гостуването на холандския Ден Бош във втория квалификационен кръг на турнира за Купата на ФИБА Европа.