Във втория мач от турнира на Младежката евролига  за момчета до 14 години в унгарския град Шопрон отборът на Балкан спечели втора поредна победа. Той се наложи над италианския Колидж баскет от Боргоманеро с 83-52 /30-9, 21-17, 18-17, 14-9/.

Възпитаниците на Николай Пеев започнаха много силно и спечелиха първата четвъртина с 30-9, като 20 точки само в тази част реализира Александър Гавалюгов. Балканци бяха по-добрият отбор и до края на срещата и се поздравиха с категорична победа. Ще припомним, че вчера те разгромиха домакините от Шопрон Тигрисек със 76-46.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен с 29 точки. Стефан Михайло вкара 14, с 13 е Кристиян Попов, 12 има Денис Петков, със 7 е Даниел Йорданов, с по 3 са Велизар Георгиев и Мариян Тодоров, 2 - Стефан Стефанов.

Утре от 10.00 ч. Балкан ще играе с Лондон Юнайтед от Англия. Днес англичаните спечелиха категорично срещу другия италиански тим Юробаскет от Рим с 68-41. А сръбският DIV Basket загуби от втория тим от Унгария - Медьери тайгърс от Будапеща, с 41-59.