Балкан победи като гост Спартак Плевен с  93-72 /26-17, 15-21, 24-12, 28-22/ в днешния 5 кръг от първенството на НБЛ. Така балансът му вече е положителен - има 3 победи и 2 загуби.

След по-добра в първата четвъртина, във втората зелените играха вяло и отпуснато и домакините се възползваха от това по най-добрия начин. След като Балкан водеше с 30-19, последва серия от 10-0 на Спартак, който се доближи до 1 точка, а след това до края на частта на два пъти изравняваше резултата. В самия край на четвъртината Венци Петков вкара тройка за 41-38 за Блакан след първите двайсет минути.

След почивката само за пет минути с отлична игра  балканци направиха разлика 20 точки при 60-40. И в оставащото време продължиха да контролират мача, за да спечелят с 93-72.

Много силен мач изигра новото попълнение Алекс Гаврилович. Той стана топреализтор с 15 точки, като изпусна само една стрелба от игра, а направи и дабъл-дабъл с 12 овладени борби. Отличното му представяне стана причина дошлите от Ботевград десетки привърженици да скандират "Гаро! Гаро!". Венци Петков отбеляза 13 точки, с 12 е Брендън Браун, с дабъл-дабъл е и Микейл Хопкинс - 11 точки и 10 борби, с 11 точки е и Крис Минков, 10 точки вкара Мирко Мулалич, 6 има Павел Иванов, с 5 е Ефианай, 4 отбеляза Митко Димитров, 2 - Здравко Христов.

За Спартак най-резултатен с 28 точки бе Константин Коев, който вкара 5 тройки от 7 опита. С 12 точки е Ники Маринов, с по 8 са Цецо Острев И Николай Върбанов.

В другите срещи от днешния 5 кръг: в Правец Академик - Академик Бултекс 99 79-102, Ямбол - Черно море Тича 90-79, в София Левски Лукойл - Берое 109-105, почиваше Рилски спортист.