Следващият съперник на Балкан в група В на турнира ФИБА Къп - Цмоки Минск, постигна първи успех в силната ВТБ лига. Снощи шампионът на Беларус успя да спечели гостуването си на Автодор Саратов с 99-95 /27-31, 16-23, 25-18, 31-23/.

Отборът на Цмоки е имал доста проблеми с пътуването до Саратов и провеждането на мача е висяло на косъм. Защото в петък на летището в Минск е имало голяма мъгла, което забавило с близо 5 часа излитането на самолета до Москва. А в Саратов отборът пристигнал в деня на мача, 12 часа преди неговото начало.

На полувремето Цмоки изоставаше с 11 точки - 43-54. След почивката белоруският тим започна със серия 12-2 и поведе три минути преди края на третата част. А 15 секунди преди края на мача Цмоки водеше с 3 точки и с попадения на Лютич и Шелтън взеха победата с 99-95.

Най-резултатен за Цмоки в този мач е Стефан Муди с 21 точки, 6 асистенции и 4 борби, силен мач изигра и гръцкият център Сарикопулос с 18 точки и 9 борби, Ди Джей Шелтън, който пропусна няколко мача, се завърна с 15 точки и 6 борби, Девон Садлър е с 12 точки и 6 асистенции, Виталий Лютич има 9 точки и 5 борби.