В днешния предпоследен мач от група В на ФИБА Къп баскетболистите на Балкан отстъпиха при гостуването си на белоруския Цмоки с 11 точки разлика 84-73. В първата среща в Ботевград те бяха победили с 14 - 95-81, а в Минск не трябваше да паднат с повече от 13.

За да се стигне до този приемлив резултат се наложи голямо тръпнене в последните минути на мача. В 32-та минута Цмоки водеше с 21 точки - 75-54. В следващата минута последва серия от 6-0 за Балкан за 75-60. Последва кош на Балкан и тройка на домакините за 78-62 пет минути преди края.

В 37-та балканци свалиха под критичната разлика - 78-65. Но когато оставаха минута и 27 секунди, Цмоки отново направи разликата 16 - 83-67. Във времето  до края време зелените бяха по-устойчиви психически,  при оставащи 11 секунди Брендън Браун попари домакините с тройка и последната сирена дойде при 84-73.

Ако в играещия се в момента в Кипър мач между АЕК Ларнака и Белфиус Монс Ено домакините победят, то Балкан със сигурност се класира за следващата фаза на турнира.

С по 15 точки за Балкан са Брендън Браун, който направи и дабъл-дабъл с 11 асистенции, и Танксли Ефианай. По 13 отбелязаха Микейл Хопкинс и Алекс Гаврилович. Заради неотшумяла контузия не можа да играе Венци Петков.

За Цмоки Минск с 31 точки е Стефан Муди с неверояткна стрелба от тройката - 8 от 9. Със 17 точки и 9 борби е Ди Джей Шелтън.