В първата среща след 20-дневната пауза Балкан претърпя тежко поражение от гостуващия Берое с 82-90 /17-26, 20-33, 14-14, 31-17/. Това стана в последния кръг от първото завъртане в редовния сезон на НБЛ. Преди този мач двата тима бяха с по 5 победи и 2 загуби, след него Баолкан отиде четвърти, а Берое остава трети.

Играта на Балкан в първите три четвъртини бе катастрофална. Всъщност отбоът започна сравнително добре, като поведе със 17-12. Но в оставащите 3 минути и половина до края на първата част допусна главоломна серия от 0-14 и Берое дръпна с 9 точки - 17-26.

Неузнаваемото представяне на домакините продължи с пълна сила и във втората четвъртина. Те я загубиха с 20-33 и на полувремето изоставаха с разлика от 22 точки - 37-59. След края на тази част се чуха и първите освирквания по адрес на отбора от страна на собствената му публика, включително и от агитката, което не се бе случвало от много дълго време.

Третата част завърши 14-14 и преднината от 22 точки в полза на Берое остана - 51-73. В последната гостите видимо се поуспокоиха, балканци се възползваха от това, но успяха само да спечелят четвъртината с 31-17 и да загубят с едноцифрена разлика.

Берое видимо бе много по-подготвен за този мач. Играчите му действаха с по-голяма бързина и в нападение, и в защита. Имат по-добра стрелба /55% срещу 44.8% на Балкан/, взеха повече борби, имат и по-малко грешки. Под коша отбелязаха 40 точки срещу 26 на домакините.

На добро ниво от Балкан бе единствено Брендън Браун, който стана топреализатор с 24 точки, има и 6 асистенции. Друг с двуцифрено изражение на точките е Хопкинс - 17, той взе и 9 борби, третият е Венци Петков с 11 точки.

За Берое най-много точки - 26, вкара Александър Янев. С по 14 са Адонис Файлър и Конър Франкамп, 13 има Николай Стоянов, с 11 е Ваклинов.

В другите мачове от кръга: Ямбол - Рилски спортист 92-88, Спартак - Академик 91-85, Черно море Тича - Академик Пловдив  92-93.