Спартак Плевен хвърли бомбата в НБЛ, след като навръх 36-ия рожден ден на треньора си Александър Дяковски нанесе първа загуба на шампиона Левски Лукойл у дома с 90-83.

Плевенчани се държаха близо до класния си съперник през първото полувреме и отстъпваха само с 2 точки на почивката. Много силно второ полувреме реши мача в полза на домакините, които на моменти водеха с 12 точки в резултата.

Това е втора поредна загуба за "сините", които през седмицата допуснаха загуба у дома и в турнира за ФИБА Къп.

Цветослав Острев изигра най-добрия си мач за годината и завърши с 31 точки, 8 асистенции, 4 борби и 3 откраднати топки. Той успя в 4 от 7-те си опита за три точки. Константин Коев добави 14 точки, Георги Бързаков се включи с 12, а Николай Маринов вкара 10.

За "сините" Патрик Ремберт отново бе на ниво и вкара 26 точки, като овладя и 11 борби. Божидар Аврамов добави 16 точки, а Деян и Калоян Иванови, съответно 14 и 15. Само 10 точки обаче вкараха резервите на Левски Лукойл, срещу 24 за тези на домакините.

В другия мач от кръга, игран днес, Рилски спортист спечели гостуването си на Черно море Тича с 94-76.

Вчера Ямбол победи като домакин Академик с 93-62.

Последната среща от кръга е утре в Арена Ботевград от 18.00 ч. между Балкан и Академик Бултекс 99.