Тази вечер пред своя публика баскетболистите на Балкан победиха гостуващия Спартак Плевен с 92-58 (20-19, 24-12, 23-14, 25-13). Това бе тяхна осма победа, имат и 5 загуби. В следващия кръг другата събота ще гостуват на Ямбол.

От плевенския тим, който до този кръг имаше само една победа по-малко от Балкан, се очакваше доста повече в тази среща. Гостите обаче бяха сравнително равностойни само през първата четвъртина, след която изоставаха само с 1 точка. След втората Балкан взе двуцифрен аванс - 44-31. Към края на третата част балканци стигнаха до разлика от 20 точки при 60-40, а малко след средата авансът им премина и 30 точки.

Треньорът Видич пусна даде възможност да вземат участие всички играчи, без невъзстановения от заболяване Ефианай, който пропусна и мача с Левски Лукойл. С 15 точки за 22 минути на полето най-резултатен бе Хопкинс. Здравко Христов отбеляза 13 точки с 4-3 от тройката за по-малко от 8 минути. Трима са с по 12 точки - Брендън Браун, Крис Минков и започналият в стартовата петица Павлин Иванов. С 9 точки е Павел Иванов, с 8 - Митко Димитров, който овладя и 10 борби, 6 има Гаврилович, с 3 е Венци Петков, 2 добави Мулалич.

За Спартак силен мач изигра Денислав Вутев, който стана топреализатор със 17 точки, с 13 е капитанът Тодор Тодоров.

В дербито в Стара Загора домакините от Берое успяха да обърнат Левски Лукойл, като спечелиха с 85-84 (19-18, 19-20, 16-20, 31-26). Конър Франкамп отбеляза 24 точки за победителите, с 15 е Александър Янев, 14 има Когинс, с 12 е Стоянов. За Левски Лукойл с 21 точки е Деян Иванов, със 17 е Патрик Рембърт, Христо Захариев е с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби.